Међународни дан планете земље

Међународни Дан планете Земље се обелажава од 1970. године 22.априла у циљу упозорења на опасности које прете животу на Земљи, екосистемима и урбаним зонама услед развоја индустрије, повећане потрошње енергије, глобалног загревања и климатских промена, како би светска популација постала свесна своје одговорности према планети на којој живимо и тако смањила негативан утицај на животну средину.Наши „Млади географи“су у пратњи наставница Јелене Антић Константинидис и Краговић Тање, ишли у посету Регионалном центру где је обележен Дан планете Земље. Домаћин ове манифестације била је Економска школа из Ниша, а наши ђаци су имали прилику да обиђу штандове :ПМФ – Биологија, ПМФ – Хемија, ПМФ – Географија, ПМФ – Физика, Гљиварско друштво „Наисус“ , Планинарско друштво „Мосор“ , Извиђачи из више одреда које чине ученици Економске школе.