Календар такмичења

Општинско такмичење из веронауке

На Општинском такмичењу из веронауке ученици наше школе су остварили фантастичне резултате.Свих пет екипа је остварило пласман на Окружно такмичење из веронауке, уз запажене резултате.

1. место:Миња Павлоска 8/1Јована Крстић 8/1Невена Живић 7/5

1. место:Борис Савић 8/1Богдан Савић 8/1Михајло Милошевић 8/1

3. место:Ленка Симић 7/5Дарија Бранковић 7/5Сара Симијоновић 7/5

3. место:Милица Илић 6/5Николај Петковић 6/3Анђела Илић 6/4

3. место:Лазар Бунић 5/4Илија Богојевић 5/4Ђорђе Костић 5/4

Честитамо сви ученицима и вероучитељу на постигнутим резултатима!

Општинско такмичење из енглеског језика

„Микине звезде“ су заблистале на Општинском такмичењу из енглеског језика.

2. место – ПРОНИЋ Андриана 8/4

3. место – РАНЂЕЛОВИЋ Уна 8/4

3. место – МИЛОШЕВИЋ Јован 8/2

3. место – ВИДЕНОВИЋ Ксенија 8/4

Честитамо на успеху ученицима и предметној наставници Ирени Ранђеловић! 🇷🇸🇬🇧

Регионално такмичење из физике

Регионално такмичење из физике је било успешно за наше младе физичаре.Остварени су одлични резултати:

Новак Коцев 6/2 је освојио I место;

Ева Грујић 6/2 је освојила II место.

Овим успехом су обезбедили учешће на Републичком такмичењу из физике.Честитамо од ❤️ на великом успеху ученицима и предметној наставници Драгани Томић.

Републичко првенство у пливању

На Републичком првенству у пливању одржаном у Крагујевцу ученик наше школе Андрија Пенић VII/5 освојио је II место техником делфин на 50м.Честитамо Андрији на великом успеху. 🥈

Општинско такмичење из српског језика

Микине звезде су заблистале и на Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе:V разредПрво место освојили су:

V разред:

Марко Петковић (5/3) и Леонора Вассос (5/5);

Друго место заузели су Маша Живковић (5/5) и Алекса Цветковић (5/5);

Треће место су освојили Анђелија Крстић (5/1), Ташана Петровић (5/5) и Лазар Александровић (5/2).

VI разред

Друго место освојила је Ева Грујић (6/2) .Треће место је припало Софији Боранијашевић (6/1).

VIII разред

Друго место освојили су Маријана Живковић (8/3) и Ђорђе Ранђеловић (8/1), аТреће место Ксенија Виденовић (8/4), Лана Раденковић (8/4) и Уна Радовановић (8/1).

Честитамо свим ученицима и предметним наставницама на одличним резултатима и пласману на наредни ниво такмичења.

Општинско такмичење из математике

Наши млади математичари остварују велике успехе на такмичењима.Остваривши одличан резултат на Општинском такмичењу на наредни ниво такмичења се пласирало пет ученика петог разреда:- Алекса Цветковић V/5 – 1. место- Марко Петковић V/3 – 3. место- Нора Илић V/3 – 3. место- Ташана Петровић V/5 – 3. место- Дуња Њагојевић V/3 – похвала

Ученици шестог разреда се присружују својим успехом на Општинском такмичену и пласманом на наредни ниво такмичења:- Страхиња Матијашевић VI/4- Новак Коцев VI/2- Васко Спасић VI/5- Наталија Николић VI/1

И једна дивна допуна успеху наших ученика

Ева Грујић, ученица 6. разреда, јуче је учествовала у истом дану на два велика такмичења, Државном такмичењу из физике, и Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе и бриљиралa на оба такмичења-Државно такмичење из физике– 3. местоОкружно такмичење из српског језика и језичке културе- 1. место.Велико БРАААААВОООО за Еву и све честитке!