Календар такмичења

Општинско такмичење из веронауке

На Општинском такмичењу из веронауке ученици наше школе су остварили фантастичне резултате. Свих пет екипа је остварило пласман на Окружно такмичење из веронауке, уз запажене резултате.

1. место:Миња Павлоска 8/1Јована Крстић 8/1Невена Живић 7/5

1. место:Борис Савић 8/1Богдан Савић 8/1Михајло Милошевић 8/1

3. место:Ленка Симић 7/5Дарија Бранковић 7/5Сара Симијоновић 7/5

3. место:Милица Илић 6/5Николај Петковић 6/3Анђела Илић 6/4

3. место:Лазар Бунић 5/4Илија Богојевић 5/4Ђорђе Костић 5/4

Честитамо сви ученицима и вероучитељу на постигнутим резултатима!

Општинско такмичење из енглеског језика

„Микине звезде“ су заблистале на Општинском такмичењу из енглеског језика.

2. место – ПРОНИЋ Андриана 8/4

3. место – РАНЂЕЛОВИЋ Уна 8/4

3. место – МИЛОШЕВИЋ Јован 8/2

3. место – ВИДЕНОВИЋ Ксенија 8/4

Честитамо на успеху ученицима и предметној наставници Ирени Ранђеловић! 🇷🇸🇬🇧

Регионално такмичење из физике

Регионално такмичење из физике је било успешно за наше младе физичаре.Остварени су одлични резултати:

Новак Коцев 6/2 је освојио I место;

Ева Грујић 6/2 је освојила II место.

Овим успехом су обезбедили учешће на Републичком такмичењу из физике.Честитамо од ❤️ на великом успеху ученицима и предметној наставници Драгани Томић.

Републичко првенство у пливању

На Републичком првенству у пливању одржаном у Крагујевцу ученик наше школе Андрија Пенић VII/5 освојио је II место техником делфин на 50м.Честитамо Андрији на великом успеху. 🥈

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Микине звезде су заблистале и на Општинском такмичењу из српског језика и језичке културе:

Прво место освојили су:

V разред:

Марко Петковић (5/3) и Леонора Вассос (5/5);

Друго место заузели су Маша Живковић (5/5) и Алекса Цветковић (5/5);

Треће место су освојили Анђелија Крстић (5/1), Ташана Петровић (5/5) и Лазар Александровић (5/2).

VI разред

Друго место освојила је Ева Грујић (6/2) .Треће место је припало Софији Боранијашевић (6/1).

VIII разред

Друго место освојили су Маријана Живковић (8/3) и Ђорђе Ранђеловић (8/1), а треће место Ксенија Виденовић (8/4), Лана Раденковић (8/4) и Уна Радовановић (8/1).

Честитамо свим ученицима и предметним наставницама на одличним резултатима и пласману на наредни ниво такмичења.

Општинско такмичење из математике

Наши млади математичари остварују велике успехе на такмичењима. Остваривши одличан резултат на Општинском такмичењу на наредни ниво такмичења се пласирало пет ученика петог разреда: Алекса Цветковић V/5 – 1. место; Марко Петковић V/3 – 3. место; Нора Илић V/3 – 3. место; Ташана Петровић V/5 – 3. место; Дуња Њагојевић V/3 – похвала

Ученици шестог разреда се придружују својим успехом на Општинском такмичену и пласманом на наредни ниво такмичења: Страхиња Матијашевић VI/4; Новак Коцев VI/2-; Васко Спасић VI/5; Наталија Николић VI/1

Државно такмичење из физике и Окружно такмичење из српског језика

Ева Грујић, ученица 6. разреда, јуче је учествовала у истом дану на два велика такмичења, Државном такмичењу из физике, и Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе и бриљиралa на оба такмичења-Државно такмичење из физике- 3. место Окружно такмичење из српског језика и језичке културе- 1. место.

Велико БРАААААВОООО за Еву и све честитке!

Регионално такмичење из енглеског језика

Колико су наша деца дивна, вредна, радна, паметна и успешна, потврђују и резултати Регионалног такмичења из енглеског језика на коме су наши ученици 8. разредаАндриана Пронић, Уна Ранђеловић и Јован Милошевић освојили 2. места.

Честитамо ученицима и наставници!

Такмичење из математике “Кенгур“

И да полукомплетирамо извештаје са такмичења и успехе наших ученика 22.04.2022. На такмичењу из математике „Кенгур“, ученик Алекса Цветковић, 5/5, освојио је 1. место, максималан број бодова и пласирао се на републичко такмичење у јуну.Честитке и ОГРОООМНО БРАААВООО Алекси који се такмичи и постиже изузетне резултате на такмичењима из математике, српског језика и биологије!

Општинско такмичење из биологије

На Општинском такмичењу из биологије ученици наше школе су остварили фантастичне резултате:V разред1. место – Цветковић Алекса1. место – Вељковић Нађа3. место – Илић Нора3. место – Васовић АндријаVII разред3. место – ЖивковићМилица3. место – Џунић ОгњенЧеститамо ученицима и предметном наставници Јасмини Михајловић на оствареним резултатима!

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе, Тршић, 16.Мај 2022.

Наше ученице осмог разреда бриљирале су на републичком такмичењу из српског језика и језичке културе:

Лена Раденковић VIII/4-1. место

Уна Радовановић VIII/1-2. место.

Честитке ученицама и њиховој наставници Јелени Живић!

Атлетика-Општинско такмичење

На Општинском такмичењу из атлетике ученици наше школе су остварили запажене резултате:

Скок у вис

Андреа Бојковић 7/4 – 2. место

Кугла

Софија Боранијашевић 6/1 – 1. место

600м

Јања Јовановић 8/5 – 1. место

На Међуокружном првенству у атлетици одржаном у Крушевцу поновљени су одлични резултати:

Кугла

600м

Републичко такмичење из географије

На Републичком такмичењу из географије ученица Лана Раденковић 8/4 је освојила 1. МЕСТО!

Овим успехом је поновила успех са Републичког такмичења из српског језика и језичке културе, на ком је освојила златно одличје.

Честитамо Лани Раденковић и предметној наставници Тањи Краговић на фантастичном резултату на такмичењу!

Лана, ти си наш понос!

Oпштинско и окружно такмичење из енглеског језика

Уз свресрдну подршку наставнице Ирене Ранђеловић, ученици VIII разреда Јован Милошевић, Андриана Пронић, Уна Ранђеловић и Ксенија Виденовић су и ове школске године успешно наставили традицију остваривања одличних резултата на такмичењима. Освојили су 3 друга и 1 треће место на општинском и 3 друга места на окружном такмичењу из енглеског језика.